Na na konci článku se dozvíme o provozní teplotě přes 300 stupňů, takže je to hodně špatně použitelné. To by musela být cena opravdu hodně nízká, aby mělo smysl se touto baterií zabývat.
Odpovědět0 1
Pokud to neni endotermicky proces a teplo se nespotrebovava, tak by to zas takovy problem byt nemel. Piskove vysokoteplotni akumulatory tepla udrzi dnes teplotu 600+ oC v radu jednotek mesicu. Samozrejme zivotnost/nakladovost jsou zasadni parametry.
Odpovědět1 0
Ty pískové jsou taky cool. Na normální rodinný barák by prý stála taková písková baterie 1,5 milionu. Za menší peníze mám tak předimenzovanou FVE, že mi stačí s akumulační nádrží i na topení a 8 měsíců v roce navíc můžu prodávat přebytky do sítě.
Odpovědět0 0
A co to stojí? To jsem se nedočet...
Odpovědět0 0
Tady si rýpnu, neb pokud vím tak nasazení technologie Na-S ve většině mobilních aplikacích je především prakticky vyloučeno z důvodu nutnosti je udržovat na provozní teplotě kolem 300 °C, kde ani toto provedení od BASF není výjimkou. Právě proto je až technologie SIB považována za perspektivní pro praktické masové nasazení a to i ohledem na dnešní poměry velmi nízkou energetickou hustotu.
Odpovědět0 0
Přesně, člověk se musí ptát, kolik energie to spotřebuje na trvalý ohřev, obzvlášť v zimě, kdy solárka moc neprodukují.
Odpovědět2 1
Nákladné to bude jak supravodič. Ten se zase musi ochlazovat.
Odpovědět0 1
Není problém udržet něco teplé oproti tomu udržet něco chladné je výzva.
Odpovědět1 0
Tak na zimu to vypnou, neb to bude zbytečné.
Odpovědět1 0
Pokud se nepletu nějaký čas zpět jsem četl že jde pouze o startovní ohřev pak už si baterie udržuje teplotu sama svým provozem pokud tomu dáte jen trochu slušnou izolaci vydrží to i bez provozu pár týdnů. Což by nemělo nastat počítá se s každodenním cyklem.
Odpovědět1 0